Hakkımızda

KOVANpınar Kaynak Suyu Şile ilçesi Kurnaköyü taşlıdere mevkiinde şile cam ormanları içinden kendi cazibesi ile yeryüzüne çıkan KAYNAK SUYU'dur. Kaynak çıkış noktası çam ormanları içinde olup dışardan gelebilecek her türlü dış etkenlere karşı koruma altına alınmıştır.

KOVANpınar Kaynak Suyunun tarihçesi tam olarak bilinmemekle beraber yöredeki tarihi yerleşimlerden ve yaşlıların anlatımlarında yaklaşık olarak 140-150 yıllık bir KAYNAK SUYU olduğu bilinmektedir.

KOVANpınar Kaynak Suyu Avrupa Birliği mevzuatına uyum çalışmaları içerisinde önemli yer tutan sektör el sorumluluklarından birini yerine getirerek Türkiye'de AB standartları gereğince, kaynak suyu işletme ruhsatını almıştır. Sağlık Bakanlığı, AB mevzuatı gereğince KOVANpınar Kaynak Suyunun ruhsat tarihi 17/06/2010 ruhsat no: KS.34.44

İşletme Ruhsatımız :

İşletme Ruhsatı

Sağlıklı üretim ilkelerimiz

  • Kaynak (Ana kaptaj) :Haftalık olarak; kimyasal analizler ve mikrobiyolojik analizler yönünden kontrol edilmektedir.Su izale hatı 6'şar aylık dönemlerde özel kimyasallarla dezenfekte edilmektedir.
  • Ürün Kontrol:Her araca ait ürünler ; fiziksel, duyusal, kimyasal ve mikrobiyolojik açıdan kontrol edilmektedir.
  • Makine ve ekipmanları : Damacana makinasında gerek suyla temas eden, gerekse şişe ve kapak ile temas eden tüm yüzeyler mikrobiyolojik olarak kontrol altındadır.
  • İnsan Faktörü: Üretim hattında ve yükleme hattında çalışmakta olan tüm personelin aylık sağlık kontrolleri yetkili hastanelerde yapılmaktadır.
  • Fabrikamız ve üretim koşullarımız hakkında daha detaylı bilgi için buraya bakınız.